Sākums / Pakalpojumi / Sieviešu veselība

Sieviešu veselība un dzīves kvalitātes saglabāšana ir viens no Northway klīnikas galvenajiem uzdevumiem. Northway klīnikā nodrošināts plašs pakalpojumu klāsts, lai jebkurā vecuma posmā sievietes veselība nesagādātu raizes un ļautu izbaudīt dzīvi pilnā mērā.

Sieviešu veselība – labsajūtas un pilnvērtīgas dzīves pamats

Sieviešu veselība ir ir kā trausls zieds, kas rūpīgi jālolo katrai daiļā dzimuma pārstāvei, lai saglabātu savu labsajūtu un dzīves kvalitāti ilgus gadus. Tādēļ būtiska loma ir regulārām ginekoloģiskām apskatēm, kas ļauj savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt ginekoloģiskus traucējumus. Profilaktiskas ginekoloģiskās apskates ieteicamas visām sievietēm ne retāk kā reizi gadā – arī tad, ja nav itin nekādu sūdzību.

Northway klīnikā sieviešu veselība un dzīves kvalitātes saglabāšana ir viena no svarīgākajām prioritātēm, tāpēc klīnikā piedāvāts plašs profilaktisko un ārstniecisko pakalpojumu, kā arī estētisko procedūru klāsts, lai ikvienā vecumā sieviete būtu pārliecināta par sevi un justos lieliski.

Kā mainās sieviešu veselība līdz ar vecumu, un kā var palīdzēt Northway klīnika?

Neizbēgams dzīves process, kas satrauc ikvienu sievieti, ir novecošanās, jo tā atstāj būtisku ietekmi uz sievietes reproduktīvo veselību, tai skaitā spēju radīt pēcnācējus. Bet, lai arī līdz ar vecumu sievietes reproduktīvā funkcija samazinās, iespējas tikt pie bērniņa tomēr ir. Aicinām iepazīties ar informāciju par to, kā mainās sieviešu veselība dažādos vecuma posmos, un Northway klīnikas piedāvātajām metodēm, kas palīdzēs cīņā ar auglības traucējumiem.

Sieviešu veselība līdz 35 gadu vecumam

Ne tikai novecošanās var kavēt grūtniecības iestāšanos – arī jaunas sievietes bez acīmredzamiem veselības traucējumiem mēdz saskarties ar situāciju, kad bērniņš nepiesakās. Un iemesli var būt visdažādākie, sākot ar dzīvesveida īpatnībam un beidzot ar dažādiem veselības traucējumiem. Northway klīnika rekomendē savlaicīgi vērsties pie ārsta, lai noskaidrotu, kāpēc mēģinājumi ieņemt bērniņu neizdodas. Atkarībā no izmeklējumu rezultātiem speciālists izveidos individuālu ārstēšanas plānu, iepriekš saskaņojot to ar pacienti.

Ārstēšana: Northway klīnikā sievietēm līdz 35 gadu vecumam auglības traucējumu ārstēšanā galvenokārt pielieto IUI, IVF vai ICSI metodi, ja medikamentoza un/vai ķirurģiska ārstēšana nesniedz cerētos rezultātus. Vairāk par šīm metodēm var uzzināt sadaļā Neauglības diagnostika un ārstēšana.

Sieviešu veselība 36 līdz 45 gadu vecumā

Zināms, ka novecošanās process ietekmē visu organismu, taču vislielākā ietekme diemžēl ir uz sievietes reproduktīvo sistēmu. Visstraujāk noveco olšūnas – sākot ar 35 gadu vecumu, samazinās gan to rezerves, gan kvalitāte.

Ārstēšana: Sievietēm šajā vecumā piemērota ārstēšana, pielietojot IVF vai ICSI metodi un pirmsimplantācijas ģenētisko skrīningu (PGS), kas ļauj izvēlēties implantācijai kvalitatīvus embrijus, tādējādi panākot veiksmīgāku rezultātu un izvairoties no grūtniecības priekšlaicīgas pārtraukšanās.

Sieviešu veselība 46 līdz 50 gadu vecumā

46 līdz 50 gadu vecumā sievietes organisms ražo olšūnas krietni lēnāk, arī to kvalitāte ir viszemākā, līdz ar to iespēja, ka iestāsies grūtniecība, diemžēl ir niecīga vai pat neiespējama. Tomēr, pateicoties mūsdienu medicīnas risinājumiem, arī šajā vecumā iespējams veiksmīgi iznēsāt un dzemdēt veselīgu bērniņu.

Ārstēšana: Northway klīnikā pieejamas dažādas donoru programmas, kas ļauj kļūt par laimīgiem vecākiem arī tad, ja reproduktīvā funkcija vairs neļauj dabīgā ceļā ieņemt bērniņu. Grūtniecības iestāšanās var tikt panākta kā ar donora materiālu – olšūnām, spermu vai embrijiem, tā izmantojot abu – gan pacientes, gan donora – šūnas, ja vien pacientes reproduktīvā veselība to ļauj. Klīnikai Northway ir plaša rūpīgi pārbaudītu donoru bāze, kas ļauj pacientei izvēlēties savām vēlmēm atbilstošu donoru.